TOP5 filmów na jesienne wieczory – najlepsze filmy o psach

Długie jesienno-zimowe wieczory przed nami. Oto kilka propozycji filmowych, które umilą ten czas. Miękki koc, ciepła herbata i pies obok, oraz ten na ekranie — może przeżyjemy ten czas 😉 Poniżej subiektywna lista —najlepsze filmy o psach (kolejność przypadkowa).

It’s Bruno

Bruno ze swoim Pańciem mieszkają na Brooklynie i mają masę przygód. Ten miniserial obejrzycie na Netflix. Odcinki są krótkie, zabawne i poruszają wiele kwestii bliskich sercu psiarza. Mój ulubiony „Sh*t and run” 😀 To jest specyficzne poczucie humoru, dajcie znać w komentarzach czy przypadnie Wam do gustu. Pierwszy sezon kręcono w 2018 i niektóre odcinki są bardzo aktualne, takie, które mogłyby się wydarzyć tuż za rogiem inne zupełnie surrealistyczne. Sprawdźcie!

Alpha

Przenosimy się w czasy prehistorii. Alpha to wariacja z cyklu opowieści jak człowiek trafił na psa, a raczej jak udomowił wilka. Ta wersja mi się podoba, bo nie do końca wierzę w atropocentryczne teorie, jak to wilki zbliżały się do osad ludzkich korzystając z resztek jedzenia. Miały przecież swoje resztki z polowań.. Już prędzej to człowiek potrzebował wilka, niż on człowieka. Wracając do filmu – jest bajkowy, ma ładne ujęcia, całość ogląda się dobrze i na pewno ta historia Was poruszy.

Wyspa Psów

To mój Święty Graal! Byłam na nim dwa razy w kinie i oczywiście film jest w mojej prywatnej filmoteczce. Tu już nawet nie chodzi o historię, która jest pierwsza klasa, ale samo wykonanie – majstersztyk Wesa Andersona. Plus za to, że akcja dzieje się w Japonii. Drugi plus za muzykę, której też słucham w wolnych chwilach. Poniżej jedna z wielu świetnych scen, jak się Wam spodoba, to cały film również. Polecam!

Moje wakacje z Rudym

Kino tak zwane familijne, oparte na faktach. Historia jednych wakacji, podczas których zawiązuje się wyjątkowa przyjaźń między chłopcem i psem. W filmie „Rudego” gra Phoenix, suczka kelpie, która prywatnie jest także pieskiem producenta. Oryginalny tytuł to „Red Dog: True Blue”. Jako ciekawostkę dodam, że właśnie słowem „Blue” przezywa się rudowłose osoby w Australii, a tam właśnie dzieje się akcja filmu. Piękne widoki, dużo wzruszenia (chusteczki obowiązkowo!).

Dog Days

Najnowsza produkcja z prezentowanych, film w stylu komedii romantycznej z psem w tle. Jest kilku bohaterów i każdy ma swojego psiaka, albo jakoś tam jest związany z pieskami. Niektóre historie są mi bliższe inne mniej, ale ogląda się to przyjemnie. Kiedyś nie przepadałam za takimi typami filmów, ale z wiekiem je doceniam jako propozycję na miły wieczór. Dog days to film lekki, niezobowiązujący, bez dramatów; wiadomo, że wszystko dobrze się skończy. A jak są jeszcze pieskowe sprawy to tym lepiej.

A Ty jakie filmy o psach lubisz? Podziel się w komentarzu!

Czytaj więcej

Spacerownik – savoir-vivre psiarza cz.1

Przez ostatnich 6 lat zrobiłam blisko 6336 spacerów. Liczba historii, które mnie spotkały mogłaby spokojnie starczyć na książkę (może jeszcze coś napiszę 😉 W tej serii wpisów chciałam napisać o swoich obserwacjach poczynionych na spacerach i przemyśleniach z nimi związanych. Poruszę także kwestię dobrych manier na spacerze bo z tym niestety nie jest najlepiej.

Czytaj więcej

Shiba — z jakiej hodowli wybrać psa?

Zapadła decyzja chcemy mieć Shiba Inu. Rasa nas urzekła, dowiedzieliśmy się na jej temat sporo. Nie mamy jednak pomysłu z jakiej hodowli kupić psa i czym się kierować przy wyborze szczeniaka. Proces wyboru konkretnej hodowli jest długi i trzeba poświęcić na niego czas. Hodowli Shib w Polsce jest co raz więcej. Im lepiej wybierzemy, tym bardziej będziemy zadowoleni z psa, który będzie żył z nami naście lat. 

Czytaj więcej

Moja Shiba

Moja Shiba

Pracę nad książka o Shiba Inu rozpoczęłam w styczniu 2018, ale informacje do tej książki zbierałam od 2013 roku, odkąd w moim życiu pojawił się Noaś. Nie jest tajemnicą, że jestem zakochana w Shibach i uwielbiam o nich czytać. Główną intencją do napisania tej książki była chęć przybliżenia rasy przyszłym i obecnym opiekunom Shib. Książka podzielona jest na sześć rozdziałów:

  1. Wstęp
  2. Historia
  3. Szczeniak
  4. Pies dorosły (pielęgnacja, zdrowie, FAQ)
  5. Shiba w popkulturze
  6. Zakończenie

Książka napisana jest przystępnym językiem, opowiada o powstaniu rasy, wzorcu rasy, zawiera część poradnikową oraz opatrzona jest moimi osobistymi doświadczeniami, które zdobyłam w ciągu 5 lat opieki nad Noaśkiem. Jest to pierwsza publikacja w języku polskim na temat rasy Shiba, bazowałam w niej przede wszystkim na zagranicznych i anglojęzycznych źródłach. Informacje sprawdzałam krzyżowo, rozmawiałam z opiekunami innych Shib i hodowcami.

Dzięki uprzejmości innych opiekunów Shib i hodowców, w książce znajdzie się 30 kolorowych fotografii.

Autorką akwareli, która znajdzie się na okładce oraz grafik wewnątrz książki jest Anna Sitnikova.

Książkę można kupić w sklepie KLIK https://psiamatka.pl/sklep/akcesoria/ksiazka-o-shiba-inu/

projekt okładki – Anna Sitnikova

w książce zdjęcia Sabine Pecqueur

w książce zdjęcia Łukasza Pilaka

 

BIKOHANA i BENIBERU z Zakątka Izi fot. Monika Dawid

Nishi No Oushou Go Kazeshimasou fot. Magdalena Sikora

Czytaj więcej

Domy na urlop z psem – cz.1

Kompletowałam te miejsca długo i z namaszczeniem. Samodzielne domy na wynajem, do których możesz przyjechać z psem. Domki gdzie nikt nie będzie Wam zaglądał w okna, a Wasze psy będą mogły rozprostować łapy. Czasem ogrodzone, ale zawsze pięknie położone i wyposażone, a co najważniejsze akceptujące czworonogi.

Czytaj więcej

Dzień Psa w Posnania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa Posnania zaprosiła wszystkich opiekunów i miłośników czworonogów na wyjątkowe wydarzenie. W trakcie dwóch dni można było wziąć udział w targach akcesoriów dla psiarzy, podziwiać psich sportowców, a także wysłuchać porad weterynarza. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Fundacji Psavard oraz ja czyli Psiamatka 🙂

Czytaj więcej

Fizjoterapia psów

Ostatnio oglądając treści w Internecie natknęłam się na wykład poświęcony zdrowiu naszych milusińskich. Temat o tyle mnie zainteresował, że sama ciągle zastanawiam się czy aby na pewno odpowiednio dbam o stawy Noaśka. Chciałam także aby profesjonalistka wypowiedziała się o piance memory, którą używamy w naszych materacykach. Czy na pewno ma właściwości leczące i może służyć jako legowisko ortopedyczne?

O rozwiązanie wszelkich wątpliwości oraz wprowadzenie do tematu fizjoterapii psów poprosiłam Kamilę Podgórską* zoofizjoterapeutkę z krakowskiego gabinetu Rehvet.

Czytaj więcej