Przywołanie Shiby

Wszystkie treści blogowe, poszerzone i zredagowane można znaleźć w mojej książce o Shiba Inu. Jest to pierwsza książka na rynku polskim w całości poświęcona tej rasie. Pierwsze wydanie – wersja papierowa ukazało się w 2018 roku, zaktualizowane drugie wydanie jest dostępne od kwietnia 2021. Wersja ePUB.

Szczegóły poniżej.

Moja Shiba drugie wydanie

Książka po polsku „SHIBA INU BOOK”

6 komentarzy

 1. Jest kilka shib , które z powodzeniem chodzą bez smyczy i są przywoływalne, ale wyłącznie u doświadczonego przewodnika. Maru De Leia trzyma się bliżej człowieka niż flaty😘.

  • Dziękuję za komentarz, to są właśnie te wybrane osobniki + trening przywołania + doświadczony przewodnik. Kilka czynników jak na siebie wpłynie może zaowocować, ale i tak nie polecałam chodzenia z Shibą bez smyczy nigdzie tam gdzie są samochody,

 2. Miholaj

  Witam
  Mam bardzo powazny problem z moim shibulecem. Ma 16 miesiecy, uslyszal cztery dni temu huki z petard, od tego czasu pies sie zamknal w sobie. Nie chce chodzic na spacery, nie je nie pije, nie bawi sie. Gdy wywioze go poza miasto wraca do zycia.
  Co zrobic, aby pies wrocil do zycia!?

  Prosze o pomoc

  • Mihołaj zapraszam do grupy na fb Shiba Inu Polska, może tam więcej osób coś podpowie. Pies ewidentnie przestraszył się huku i połączył to z miejscem gdzie słyszał i przebywa. Póki co w miarę możliwości róbcie te spacery za miastem i tam karm psa. Możesz też powoli oswajać psa ze spacerami i gdy masz pewność, że nikt nie będzie strzelał wychodź na króciutki spacer, żeby widział, że jest ok, i w końcu się przekona, że już mu nic nie grozi. To oczywiście może trochę potrwać nie ciągnij psa na smyczy, tylko zachęcaj go, żeby szedł chwilkę na spacerze, nagradzaj za to, że idzie.

   • Miholaj

    Dzieki wielkie!!!!
    Piesek czuje sie coraz lepiej. Bardzo dziekuje za pomoc !!!
    Tak jak powiedzialas …. maly spacererek, nastepnie dalej … dalej ….
    …. i chyba w koncu dojdzie do siebie ….:)

  • Filip

   Wywieź go poza miasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *