ORIJEN

Mały łowca skrada się między kanapą a telewizorem, wypatruje swoim bystrym wzrokiem każdy Twój ruch. Zastyga gdy podnosisz jego miskę. Węszy nosem górne zapachy. Tak! Nareszcie, będzie obiad!

Dziś będzie o ORIJEN czyli najlepszej suchej karmie według mnie i Noaśka. Dlaczego ją wybraliśmy i mamy do niej zaufanie.

Sposoby żywienia psa

Na wstępie napiszę, że są różne sposoby karmienia psa. Każdy wybiera taki jaki jemu i danemu psu pasuje. Jedni wolą psom gotować, inni wybierają BARF. My zdecydowaliśmy się na suchą karmę; ale karma karmie nie równa! ORIJEN używa określenia Biologicznie Odpowiednie Jedzenie co w przypadku tej karmy uważam za słuszne. Nie jest to zatem zwykły chwyt marketingowy, tylko raczej chęć wyróżnienia się na mocno nasyconym rynku suchych karm, tym jak unikatowy jest ich produkt.

Nasze początki żywieniowe

Gdy Noaś trafił do mnie jako szczeniak stosowałam karmę, którą podawał hodowca — tak się robi, żeby w pierwszych dniach/tygodniach w nowym domu mały szczeniak nie miał nagle dziesięciu tysięcy zmian (które i tak pewnie ma) i by brzuszek dostawał znajome do tej pory jedzenie. Potem przeszłam na gotowane jedzenie, a następnie szukałam najlepszej suchej karmy i tak trafiłam na ORIJEN. (Całą dotychczasową historię żywieniową możecie przeczytać we wpisie Dieta Psa, tutaj tylko telegraficzny skrót, żeby się nie powtarzać).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kto pamięta o tym, że nasz pies to tak naprawdę trochę wilk? ☺️🐺 Pod względem zachowania i żywienia. Karma Orijen @acana_polska to karma biologicznie odpowiednia. Co to dokładnie znaczy? Karmy biologicznie odpowiednie to takie, które odpowiadają naturalnym potrzebom żywieniowym psów. Tworzone są ze składników, którymi psy żywiłyby się w naturze. Mięso, warzywa i owoce; nie znajdziecie tam żadnych wypełniaczy, zbóż i syntetycznych suplementów. 🐾 Orijen wprowadził nawet pojęcia WholePrey™ co znaczy, że korzysta w formułach karm z całej „zdobyczy”: mięsa, organów, szpiku i chrząstek. Tak jak to się dzieje w naturze. 🐾 A proporcje WholePrey™ wyglądają tak: mięso 70-85%, organy 10-15%, szpik i chrząstki 5-10%. 🐾 #shiba #psiamatkapl #orijen #petfood #championpetfoods #acana #acanapolska #zdrowypies #karmadlapsa #suchakarma #dobrejedzonko #najlepszadlapsa #pies #instadog #doglover #furbaby #shibainu #dogfood #bestdogever #wholeprey

Post udostępniony przez PSIA MATKA ™ (@psiamatkapl)

Dlaczego ORIJEN?

ORIJEN Biologicznie Odpowiednie Jedzenie to takie, które odpowiada naturalnym potrzebom żywieniowym psów. Tworzone jest ze składników, którymi psy żywiłyby się w naturze. Mięso, warzywa i owoce; nie znajdziecie tam żadnych wypełniaczy, zbóż i syntetycznych suplementów ( w wybranych formułach znajdują się znikome ilości suplementów jak np. cynk ) Kanadyjski producent Champion Petfoods, który przygotowuje jedzenie od ponad 40 lat (!) postawił na jakość, a nie ilość. Mamy zatem świetnie zbilansowaną karmę, która w niewielkiej ilości chrupek zawiera najlepsze składniki. Jest przygotowywana z 85% składników mięsnych! To unikatowe i warte podkreślenia.

85% MIĘSA | bezkonkurencyjny względem innych suchych karm – trzykrotnie więcej mięsa niż w konwencjonalnych karmach dla psów i kotów. Bogaty w składniki mięsne ORIJEN, odżywia tak jak zamierzyła natura.

38-44% BIAŁKA | ORIJEN jest bogaty w białka, które pochodzą z wyszukanych składników zwierzęcych, a nie roślinnych – powoduje to, że nasze jedzenie jest wolne od roślinnych koncentratów białkowych jak np. zboża, ziemniaki, tapioka czy produkty GMO, które są powszechnie stosowane w składzie konwencjonalnych karm.

WholePrey i Kuchnia NorthStar co to takiego?

ORIJEN wprowadził pojęcia WholePrey co znaczy, że korzysta w formułach żywieniowych z całej „zdobyczy”: mięsa, organów, szpiku i chrząstek. Tak jak to się dzieje w naturze. Proporcje WholePrey wyglądają tak: mięso 70%, organy 20%, szpik i chrząstki 10%. Reszta to dodatki: świeże warzywa i owoce, które pies też miałby szansę zjeść w naturze. Całość posiłków jest przygotowywana w jednym miejscu — kuchni o nazwie NorthStar; nie ma zatem pośredników w produkcji jedzenia, jest pełna kontrola nad procesem wytwarzania jedzenia i tym samym wysokie standardy.

„Tworzymy naszą własną kuchnię i nasze własne jedzenie, dzięki czemu masz pewność skąd pochodzi karma Twojego zwierzaka.”

CSR corporate social responsibility (społeczna odpowiedzialność biznesu)

Wybierając karmę dla Noasia w pierwszej kolejności kierowałam się tym jak będzie ją tolerował.
Z biegiem czasu zaczęłam co raz bardziej wnikliwie czytać składy i dociekać. To już sześć lat przyglądania się rynkowi suchych karm. Przez te 6 lat co raz więcej zaczęło się mówić o zmianach klimatycznych, chowie przemysłowym i związku jednego z drugim. Zaczęłam się zastanawiać czy mój mały mięsożerca nie przyczynia się do jakiegoś złego procederu, który dzieje się na tym świecie. Biologicznie odpowiednie jedzenie ORIJEN jest przygotowywane z mięsa, które pochodzi od lokalnych dostawcówregionalnych farm, a ryby są poławiane w naturalnym środowisku i badane na obecność metali ciężkich. Jaja kur oczywiście z wolnego wybiegu. Jasne zasady skąd pochodzą składniki wpływają na to, że są zdrowe, a ja też nie martwię się tym jak produkowana jest karma. Wielu z nas to pewnie veganie albo osoby, które bardzo dbają o to skąd pochodzi jedzenie, a czy tak samo dbamy o dania naszym psów? Przy ORIJEN to bardzo proste.

FORMUŁY ORIJEN

Do wyboru mamy cztery formuły dedykowane dla wszystkich psów w szczególności dla psów dorosłych: Regional Red, Six Fish, Original i Tundra, dwie formuły dla szczeniaków: Puppy Large i Puppy, karmę odpowiednia dla starszych psów Senior oraz Fit&Trim dla psów, które mają trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Wszystkie smakowite i świetnie skomponowane. Poniżej 10 pierwszych składników z formuł, które znajdują się w menu Noaśka:

ORIJEN Regional Red
Świeża wołowina angus (11%), świeże mięso dzika (4%), świeże mięso bizona (4%), świeża lub surowa jagnięcina romney (4%), świeża wieprzowina yorkshire (4%), świeża wątroba wołowa (4%), świeże żołądki wołowe (4%), świeże całe sardynki (4%), świeże całe jaja (4%), świeża wątroba dzika (4%)

ORIJEN Six Fish
Świeże całe sardynki (18%), świeża cała makrela (13%), świeży cały morszczuk (12%), świeża cała flądra (5%), świeży cały karmazyn czerwonopasy (5%), świeża cała sola (5%), cała makrela (dehydratyzowana, 5%), cały śledź (dehydratyzowany, 5%), cały dorsz (dehydratyzowany, 4,5%), całe sardynki (dehydratzyowane, 4,5%),

ORIJEN Tundra
Świeże mięso kozy (5%), świeże mięso dzika (5%), świeże mięso jelenia (5%), świeży golec zwyczajny (5%), świeże mięso kaczki (5%), świeża wątroba dzika (5%), świeża wątroba kaczki (5%), świeża baranina (4%), świeży pstrąg tęczowy (4%), świeże nerki dzika (4%)

2/3 mięsa w składzie ORIJEN jest ŚWIEŻA (chłodzone, bez sztucznych konserwantów) lub SUROWA (mrożone, bez sztucznych konserwantów).

1/3 składników mięsnych jest delikatnie dehydratyzowana, dzięki czemu stanowi skoncentrowane źródło białka, które nie mogłoby być zapewnione wyłącznie samym świeżym mięsem.

Z dodatkowych składników w każdym opakowaniu znajdują się świeże warzywa i owoce jak np. świeża cała cukinia, świeży cały pasternak, świeża marchew, świeże całe jabłka red delicious, świeże całe gruszki bartlett, świeży jarmuż, świeży szpinak, świeże liście buraków, świeże liście rzepy, cała żurawina, całe borówki, całe jagody saskatoon, owoce dzikiej róży itp. Brzmi smakowicie i tak właśnie jest 🙂

Na zakończenie

Noaś ma 7 lat i przez ten czas zdarzało nam się testować inne karmy, ale zawsze wracaliśmy do ORIJEN. Tylko przy tym sposobie żywienia Noaś nie ma żadnych objawów alergicznych, ma błyszczącą sierść, piękne zęby i dobrze się czuje. A ja jestem spokojna o jego zdrowie i nie martwię się czy nie będzie rewolucji żołądkowych 🙃 Dlatego też z dumą zostaliśmy ambasadorem tego sprawdzonego jedzenia. Biologicznie odpowiednie jedzenie ORIJEN dla psów znajdziecie w wielu sklepach zoologicznych oraz bezpośrednio w sklepie firmowym KLIK https://sklep.acana.com.pl 

 

5 komentarzy

 1. Aga

  cześć, moja suczka ( 7 miesięcy) zdecydowanie wybrał orjen i to w kilka sekund -dziś przyszła paczka -piesek z zainteresowaniem obwąchał paczuszkę i czeka na przysmaczek niestety musi poczekać ponieważ to dla niego druga sucha karma musimy powoli wprowadzać orjen do diety ale na próbę dostała 2 kuleczki- i poprzedniej nie zamierzała już ruszać….mam nadzieję ze zmiana nie wywoła żadnych bólów brzuszka itp.

  • Cześć Aga, Myślę, że zmiana będzie tylko pozytywna. Wszystkiego dobrego dla Was!

 2. Anna

  🙂🙂🙂🙂

 3. Anna

  „ORIJEN jest bogaty w białka, które pochodzą z wyszukanych składników zwierzęcych, a nie roślinnych” –zapomniała Pani o soczewicy, fasoli, ciecierzycy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *