SHIBA INU BOOK

Moja Shiba / SHIBA INU BOOK

Pracę nad  pierwszym wydaniem książki o Shiba Inu rozpoczęłam w styczniu 2018, ale informacje do tej książki zbierałam od 2013 roku, odkąd w moim życiu pojawił się Noaś. Nie jest tajemnicą, że jestem zakochana w Shibach i uwielbiam o nich czytać. Główną intencją do napisania tej książki była chęć przybliżenia rasy przyszłym i obecnym opiekunom Shib. Drugie wydanie książki właśnie się ukazało (kwiecień 2021) zaktualizowane treści, zostały grafiki, w książce nie ma zdjęć. Książka dostępna jest w formacie elektronicznym ePUB, wydanie papierowe pojawi się w limitowanej edycji na wiosnę 2022. DODRUK GRUDZIEŃ 2023 nakład wyczerpany.

DOSTĘPNA KSIĄŻKA W WERSJI ELEKTRONICZNEJ EPUB TUTAJ

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów:

 1. Wstęp
 2. Historia
 3. Szczeniak
 4. Pies dorosły (pielęgnacja, zdrowie, FAQ)
 5. Shiba w popkulturze
 6. Zakończenie

Książka napisana jest przystępnym językiem, opowiada o powstaniu rasy, wzorcu rasy, zawiera część poradnikową oraz opatrzona jest moimi osobistymi doświadczeniami, które zdobyłam w ciągu 5 lat opieki nad Noaśkiem. Jest to pierwsza publikacja w języku polskim na temat rasy Shiba, bazowałam w niej przede wszystkim na zagranicznych i anglojęzycznych źródłach. Informacje sprawdzałam krzyżowo, rozmawiałam z opiekunami innych Shib i hodowcami.

W pierwszym wydaniu polskiej książki o  Shibie znalazło się 30 kolorowych fotografii. W drugim wydaniu zrezygnowałam ze zdjęć. Na końcu książki znajduje się tylko symboliczna fotka z Noasiem.

Autorką akwareli, która znajdzie się na okładce oraz grafik wewnątrz książki jest Anna Sitnikova.

Książkę można kupić w sklepie KLIK https://psiamatka.pl/sklep/akcesoria/moja-shiba-drugie-wydanie/

 

projekt okładki pierwsze wydanie – Anna Sitnikova (grudzień 2018)

Projekt okładki – drugie wydanie kwiecień 2021

w książce zdjęcia Sabine Pecqueur

w książce zdjęcia Łukasza Pilaka

 

BIKOHANA i BENIBERU z Zakątka Izi fot. Monika Dawid

Nishi No Oushou Go Kazeshimasou fot. Magdalena Sikora

Drugie wydanie książki format ePUB.

Ebook SHIBA INU BOOK

24 komentarze

 1. Pięknie wydana książką i rasa psa bardzo interesująca. Pozdrawiam.

 2. weronika

  Na pewno przeczytam

 3. PiotrN

  Kurcze, muszę to sprawdzić ponieważ sama mażę o tej rasie. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam tego psa zamarzyłam o nim. Jednak z tego co czytałam to bardzo ciężkie do opanowania psy. Jednak muszę sięgnąć dalej do źródła.

  • Zdecydowanie jest to wymagająca rasa i nie dla każdego. Obroży elektrycznych u Shib i innych ras pierwotnych się nie stosuje. Osobiście jestem przeciwna stosowaniu takich obroży także u innych psów.

 4. Przemek

  Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź: myślę bardzo poważnie o parze tych psów – dwóch pieskach samcach – prosżę o podpowiedź – czy to dobry pomysł????
  jestem bardzo ciekawy książki. Już zamówiłem 🙂 – mam nadzieję znaleźć tam parę wskazówek

  • Dzień dobry, Jeśli chodzi o dwa samce od szczeniaka, to myślę, że się dogadają. Jeśli natomiast ma to być jeden chłopak, a potem gdy dorośnie drugi, to nie do końca takie rozwiązanie polecam. Piszę o tym w książce w sekcji FAQ. Znam jedną parkę chłopaków, które były brane jeden po drugim, jak jeden miał około rok dołączył kolejny samiec. I pieski żyją ze sobą zgodnie. Może to kwestia charakterów, a może tego, że jednak roczna Shiba choć ma już okres dojrzewania za sobą, nadal jest jeszcze młodym psem, któremu łatwiej zaakceptować innego członka stada, nawet drugiego samca. Dużo też zależy od naszego podejścia, jeśli mamy siłę i czas na dopasowywanie do siebie dwóch samców, to można spróbować, ale jeśli ktoś szuka łatwiejszego wyjścia, to parka suczka i samiec na pewno lepiej się dogadają. To jest oczywiście moje zdanie, wynikająca z doświadczenia, a także tego, że sama mam silnego samca, który na pewno nie dogadałby się z drugim samcem pod jednym dachem. Na spacerach jest w stanie tolerować inne samce, ale na swoim terytorium już nie. Wracając do pytania, szczeniaki samce będą żyły ze sobą zgodnie, w okresie dojrzewania na pewno zaczną siebie ustawiać, i jeśli trafią nam się psy z dopełniającymi się charakterami, to jest szansa, ale jak będę dwa bardzo silne samce, to raz na jakiś czas na pewno będzie awantura 🙂

   • Przemek

    Dzięki serdeczne za odpowiedź,
    tak się zastanawiam a właściwie obawiam, że parka – to nie może być rodzeństwo, bo prędzej , czy później objawią się instynkty i może się zdarzyć niezdrowa sytuacja.
    W innym układzie nie zakładałem raczej opcji, że będzie to parka – jakby na to nie patrzeć – małżeńska….
    Dwa razy w roku miałbym niezłe zamieszanie…. 😉
    Bardziej myślałem o parze czworonogich kumpli.

    I wypatruję listonosza z książką…

    • W przypadku samca i suczki, to oczywiście jedno musi być wysterylizowane innej opcji nie ma 😉

 5. Pingwin

  Coś wiadomo jak shiby dogaduja się z innymi zwierzętami? Np. Kotami.

 6. Justyna

  Dzień dobry, pisałam maila jednak nie otrzymałam odpowiedzi.
  Czy istnieje jeszcze możliwość zdobycia książki (wersja obojętna) lub zapisu na webinar?

 7. CD-Romek

  Witam, Proszę o informację gdzie można kupić książkę „Moja Shiba” lub skąd wypożyczyć.
  Pozdrawiam.

   • CD-Romek

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy zna Pani przybliżony termin drugiego wydania książki?

    • Pracuję nad nią 🙂 w tak zwanym wolnym czasie, sama sobie dałam termin do końca lutego, by skończyć tekst i mam nadzieję, że go dotrzymam.

     • CD-Romek

      Jest nadzieja, że w czerwcu będzie już dostępna?

     • o tak, myślę, że na pewno 🙂

 8. CD-Romek

  Ostatnie pytanie. Czy kupując drugie wydanie książki nie będę musiał poszukiwać pierwszego wydania? Jaka z grubsza będzie różnica między wydaniami? Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedzi. 🙂

  • Drugie wydanie będzie kompletne i nie będzie potrzeby szukać pierwszego, żeby coś doczytać 🙂 Czas upływa, aktualizuję pewne informacje, uważam, że każde kolejne wydanie (w międzyczasie powstało anglojęzyczne) jest lepsze od poprzedniego. Ale są to zamknięte utwory i pierwsze wydanie nadal jest takie jakie miało być 🙂 Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam,

 9. elloco

  Dzień dobry kiedy i gdzie będzie można kupić papierową wersję drugiego wydania ?
  Pozdrawiam 🙂

  • Dzień dobry 🙂 na ten moment jeszcze ciężko mi powiedzieć, czy będę robiła wersję papierową w tym roku. Mamy za dużo pracy i innych spraw. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *